logo

 
  menu1  
 
 
 

Hydroterapia (wodolecznictwo) to zabiegi uzdrawiające znane od wieków, uznawane zarówno przez medycynę tradycyjną jak i alternatywną. Polegają one na zewnętrznym zastosowaniu wody w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości. W Polsce do niedawna tego typu kuracje dostępne były tylko w sanatoriach.

 Ozonowanie

Ozon to odmiana tlenu, która wykorzystywana jest jako środek antyseptyczny, o silnych właściwościach bakterio-, grzybo- i wirusobójczych. Stosowany jest w terapii trudnych do zagojenia ran, oparzeń, odleżyn i owrzodzeń oraz innych chorobach skóry.

Dezynfekcja ozonowa jest najbardziej skutecznym sposobem oczyszczania sanitariatów takich jak wanny czy kabiny prysznicowe. Dzięki temu zarówno one same jak  i woda w nich jest czysta i bezpieczna. Ozonowanie jest dobroczynne dla człowieka oraz dla środowiska.

 Hydromasaż, masaż wodno-powietrzny

Powoduje dotlenienie organizmu, przez co czujemy się zrelaksowani wypoczęci.

Doskonale wpływa na niedomagania takie jak:

  • bóle reumatyczne
  • zaburzenia krążenia
  • bezsenność
  • zmęczenie, stres, napięcia nerwowe
  • w kosmetyce - zwalczanie cellulitisu

 Sauna parowa

Sauna parowa tzw. łaźnia rzymska to sauna o wilgotności dochodzącej do 100% i temperaturze: 40-50°C. Pobyt w saunie ma właściwości oczyszczające ciało z toksyn, poprawiające krążenie i wyrabiające odporność na choroby. Oprócz tego gorąca para oddziałuje szczególnie zdrowo na skórę, która po kąpieli jest nawilżona i staje się wyjątkowo gładka i miękka. Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie.

 
 

footer